KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ W PŁOCKU
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Galeria ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Forum ˇ AKTUALNOŚCI ˇ ARCHIWUM ˇ Niedziela, Sierpień 30, 2015
AKTUALNOŚCI
kronika wydarzeń
CYTAT
Ostatnie Artykuły
MSZA ŚWIĘTA 25 STYCZ...
DNI KULTURY CHRZEŚCI...
RÓŻA BEZ KOLCÓW
PROGRAM na MAJ 2014 r.
Protokoły z posiedze...
ARCHIWUM
Archiwum
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj
AKTUALNOŚCI
ARCHIWUM

Witamy
Witamy na stronie internetowej Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w życiu naszego Klubu!
PROGRAM na LISTOPAD 2014 r.

 

Dodane przez Waleria dnia październik 26 2014 23:46:59
132 Czytań Drukuj
Zaproszenie Ks. Asystenta

 

Ks. dr Włodzimierz Piętka,

Asystent kościelny

Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku:

  

Myślę, że przesłanie tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku, aby dziękować i ducha nie gasić – może być receptą na październikowe dni w Płocku.  To już 29. edycja tego wydarzenia, w które angażują się parafie i instytucje kultury miasta. W tym roku, z hasłem: „Ducha nie gaście”, organizatorzy chcą nawiązać do wezwania św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Polski, gdy odwiedził również Płock, i nauczał: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Trzy wielkie koncerty w katedrze, Msze św. pod przewodnictwem bp. Piotr Libery również w katedrze i u św. Jana Chrzciciela, otwarte spotkania z ciekawymi ludźmi, recytacje i programy słowno-muzyczne, wystawy, bieg papieski i spotkania integracyjne i dyskusje panelowe – to propozycje, które płyną z katedry, Stanisławówki, Imielnicy, Książnicy Płockiej, Towarzystwa Naukowego Płockiego czy POKiS-u. Przez różnorodne inicjatywy kulturalne, skupione wokół październikowych papieskich rocznic, jeszcze raz Płock podziękuje za kanonizację Jana Pawła II. 

 

Drodzy Państwo! Serdecznie zapraszamy na stronę www http://dnikulturyplock.jimdo.com/ , gdzie można na bieżąco śledzić wydarzenia Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku (zakładka "Wydarzenia 2014").

Dodane przez Waleria dnia październik 13 2014 08:30:09
142 Czytań Drukuj
DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ w PŁOCKU 2014

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku

„Ducha nie gaście”

10-25 października 2014 r.

 

10 października (piątek)

godz. 19.00, Katedra – koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej, pod batutą Jakuba Chrenowicza w 100. rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika. 

 

 XIV Niedziela Papieska „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”

12 października

godz. 10.00, KatedraMsza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, z okazji Niedzieli Papieskiej i diecezjalnej inauguracji roku akademickiego. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II.

godz. 11.00, Opactwo Pobenedyktyńskie – otwarcie wystaw: „Św. Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej” oraz „Kanonizacja Jana Pawła II, w obiektywie Jana Waćkowskiego”. Zaprasza Muzeum Diecezjalne.

godz. 12.00, Parafia św. Jakuba w Płocku-ImielicyXV Spotkanie Integracyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Zabawa i zawody sportowe – Wspólnie możemy więcej”. W programie: Msza św. i spotkanie integracyjne w hali sportowej „Borowiczki”. Zaprasza Parafia św. Jakuba Apostoła i Warsztat Terapii Zajęciowej.

godz. 19.00, Katedra – „Św. Janowi Pawłowi II w hołdzie” – koncert w ramach Płockie Koncerty Organowe, w wykonaniu Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, pod dyr. Anny Bramskiej, organy Wiktor Bramski.

 

 14 października (wtorek)

godz. 17.00, Siedziba „Civitas Christiana” przy ul. Kazimierza Wielkiego 11, lok. 21 – „Niezwykła przyjaźń Prymasa Wyszyńskiego i Kardynała Wojtyły” - wykład wygłosi Łukasz Krzysztofka, pracownik naukowy UKSW w Warszawie. Zaprasza Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

 

 15 października ( środa)

godz. 18.45, Katedra – „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II i „Jeremiasz” Karola Wojtyły – fragmenty recytuje Marek Mokrowiecki, muzyka: „Canzona” Brass Quintet. Zaprasza Teatr Dramatyczny w Płocku.

 

 16 października (czwartek)

godz. 11.00Bieg Papieski - start od Plac Celebry - meta - pomnik św. Jana Pawła II przy katedrze. Organizator Akcja Katolicka Diecezji Płockiej.

godz. 18.00, Książnica Płocka, ul. Kościuszki 6Spotkanie z Szymonem Hołownią. Zaprasza Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

 

18 października (sobota)

godz. 15.00, Wojewódzki Szpital Zespolony na Winiarach diecezjalne uroczystości ku czci św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia: godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. o. Pio; godz. 15.20 - prelekcja: „Św. Jan Paweł II i medycyna” – prof. Jerzy Woy-Wojciechowski (sala konferencyjna); godz. 16.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kaplicy szpitalnej.

 

19 października (niedziela)

godz. 12.00, kościół św. Jana ChrzcicielaMsza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. wyjazd autokarowy do sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Tamie we Włocławku. Zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej w Płocku.

godz. 19.00, Katedra – koncert pt. „Ave Maria” z udziałem Doroty Lachowicz – solistki Warszawskiej Opery Kameralnej, Kwintetu Smyczkowego i Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

 

21 października (wtorek)

godz. 10.00, Siedziba HZPiT „Dzieci Płocka” przy ul. Jachowicza 34„Zwykli Niezwykli”. II Przegląd Etiud Teatralnych o świętych i błogosławionych dla uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych diecezji płockiej. Zapraszają: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.

godz. 10.00, Stanisławówka – X Przedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej, dedykowany św. Janowi Pawłowi II, pod patronatem J.E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Zapraszają: dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 15, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej i proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki.

godz. 18.45, Katedra – Msza św. z okazji patronalnego święta Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Łukasza Ewangelisty.

 

23 października (czwartek)

godz. 17.00, Towarzystwo Naukowe Płockie, Plac Narutowicza 8 – Między wolnością a zniewoleniem. Dyskusja panelowa o polskich twarzach wolności. Zaprasza Sekcja Dialogu TNP.

 

24 października (piątek)

godz. 17.00, Opactwo Pobenedyktyńskie – spektakl „Księga Hioba”, w wykonaniu Stanisławy Celińskiej. Zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej.

godz. 18.00, Dom DarmstadtDziałdowo – Męczennicy wspierają nas swoją wiarą. Spotkanie z udziałem osób, które przeżyły były niemiecki obóz zagłady w Działdowie i ich rodzinami. Prowadzenie - ks. Kazimierz Kurek SDB. Zaprasza parafia św. Stanisława Kostki i POKiS.

 

25 października (sobota)

godz. 9.00, Orlen ArenaI Ogólnopolskie Forum Chrześcijańskie „Ekonomia sumienia”. Zapraszają Centrum Kultury Chrześcijańskiej „Agape” i Polska Akademia Biznesu.

Dodane przez Waleria dnia październik 10 2014 22:29:54
171 Czytań Drukuj
PROGRAM na PAŹDZIERNIK 2014 r.

 

Dodane przez Waleria dnia wrzesień 06 2014 19:39:05
168 Czytań Drukuj
Program na WRZESIEŃ 2014 r.

 

Dodane przez Waleria dnia wrzesień 02 2014 23:45:41
168 Czytań Drukuj
POD OPIEKĄ KRÓLOWEJ MORZA

POD OPIEKĄ KRÓLOWEJ MORZA

Waleria Gordienko

Jak to wszystko poukładać? W tych dniach wspominamy 100. rocznicę rozpoczęcia straszliwej I wojny światowej i 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Jesteśmy świadkami i uczestnikami wielu nieszczęść – krwawe wojny i konflikty na świecie – właściwie to o nic, w których nikt nie odnosi zwycięstwa, a wszyscy przegrywają, tragiczne odejścia bliskich i znajomych - członków naszego Klubu, a ostatnio - młodych ludzi, dziennikarki Magdy Walewskiej-Randak, Księdza Piotra Błońskiego, dziennikarza i fotografa Dariusza Świtalskiego, synowej Pani Bożenny Przedpełskiej, do tego rajdy szaleńców samochodowych, dzieciobójstwa, katastrofy samolotów, wypadki, tragedie i zwykłe, nasze codzienne ludzkie przykrości… Jak to zrozumieć, jak się pogodzić, jak zaradzić i dlaczego? I gdzie w tym wszystkim jest Bóg? … 

Nad tym wszystkim – Ona, miłosierna i kochająca Matka, nasza Gwiazda Zaranna, Gwiazda Morza, Królowa Pokoju, Królowa Aniołów - niezawodna i współczująca. Ona czuła to samo, co my, jej serce krwawiło, przeżywając bezgranicznie okrutną śmierć własnego Syna, którego zabiły nasze złość, strach, pycha, zawiść, odrzucenie własnego człowieczeństwa i godności dziecka Bożego. Nasz Stwórca nie musiał ofiarować własnego Syna, lecz uznał, że Jego miłość do nas wymaga najwyższej ceny. „Tak umiłował świat”, umiłował każdego z nas z osobna, że nie mógł zostać obojętnym świadkiem naszej ludzkiej niedoli i łez, naszych grzechów. Z miłości stał się ich uczestnikiem, zszedł do tego grzesznego i okrutnego świata, oddał za nas życie – byśmy zrozumieli, jak wielką wartość ma miłość, byśmy nauczyli się współczuć, współodczuwać, byśmy obudzili swoją wrażliwość i zauważyli, że obok ktoś cierpi i nie ma oparcia, byśmy naśladowali Maryję poprzez udział w cierpieniu tych, którzy płaczą i nie znajdują pocieszenia. Ona stała pod Jego krzyżem i dziś stoi pod krzyżem każdego z nas, woła do naszych serc, Ona zawsze jest z nami, daje pocieszenie i utula w sercu. Ona chce, byśmy zaufali, jak ona, Bożemu Miłosierdziu i Bożej Miłości poprzez ciche „fiat” naszych serc, byśmy oddali Mu każdą chwilę naszego życia i potraktowali ją, jako jeszcze jedną szansę dla naszej miłości i wdzięczności. 

Dlatego nasza wędrówka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie dała nam tak wiele – głęboką refleksję, poczucie nieustającej opieki, bezpieczeństwa, świadomość bliskości kogoś, kto nas kocha i ciągle się o nas troszczy. Dlatego morze tak bardzo do siebie przyciąga, że przypomina o Stwórcy, wieczności, nieskończoności Stworzenia. Dlatego poszukiwanie Boga i sensu życia każe udawać się w drogę, nie zatrzymywać się w bólu i iść dalej – mimo wszystko. 

Za nami kolejna pielgrzymka, kolejne dotknięcie Łaski i poczucia wspólnoty. Dziękujmy Bogu za taką możliwość, za nasze pielgrzymowanie, za oczy serca, które dostrzegają wielkość człowieka w jego dziełach – zachwycających sakralnych budowlach, zabytkach, zamkach, statkach i nowoczesnych osiągnięciach.  

Nie ustawajmy w drodze, módlmy się nieustannie o pokój na świecie, o pokój w naszych rodzinach i sercach, gdyż od tego wszystko się zaczyna, o pocieszenie dla płaczących, o zwycięstwo miłości nad śmiercią. Ufajmy Bogu, szukajmy Go, mimo cierpień i smutku, ufajmy miłości, idźmy dalej tą drogą, pomagając sobie nawzajem w niesieniu krzyży. 


  

   

  

  

  

 

Dodane przez Waleria dnia lipiec 28 2014 23:37:27
214 Czytań Drukuj
Zaproszenie do Zielonej Góry

 

Dodane przez Waleria dnia lipiec 22 2014 22:53:04
221 Czytań Drukuj
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Dodane przez Waleria dnia lipiec 12 2014 12:53:38
220 Czytań Drukuj
MSZA ŚWIĘTA 29 czerwca 2014 r.

 

 

  

 

 

  

 

    

 

 

 

 

 

 

   

Dodane przez Waleria dnia lipiec 01 2014 22:43:28
220 Czytań Drukuj
Program na LIPIEC i SIERPIEŃ 2014 r.

 

Dodane przez Waleria dnia czerwiec 29 2014 23:59:36
211 Czytań Drukuj
DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM Z ŻYCHLINA

DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM Z ŻYCHLINA!

Płocki KIK spotkał się z pielgrzymami z diecezji Łowickiej

To nie są wspomnienia. To się dzieje teraz: pielgrzymka do Włoch na zawsze zmieniła życie każdego z nas, a spotkanie i podróż ze Świętymi wciąż będą przynosić piękne owoce. Jednym z nich stało się spotkanie w Żychlinie, do którego zaprosili nas pielgrzymi z diecezji Łowickiej, nasi towarzysze i przyjaciele w wędrówce do Włoch. 

Bardzo serdecznie dziękujemy Gospodarzom spotkania, w szczególności Ks. Andrzejowi oraz Pani Jolancie za wspólną modlitwę, poczęstunek oraz wielką pracę nad powstaniem płyt ze zdzjęciami i filmem, który wspólnie obejrzeliśmy! Każdy z pielgrzymów otrzymał płyty z nagraniami, a do Płocka wróciliśmy wzbogaceni o jeszcze jedno piękne doświadczenie: kościół w Żychinie otoczony jest niezwykle pięknym różanym ogrodem, podobnym do mistycznej ścieżki łączącej ze świętymi Franciszkiem, Klarą i Ritą.

Ważne, by nasze pielgrzymkowe przeżycia nie pozostały jedynie jednorazowym wzruszeniem, cudowną lecz chwilową egzaltacją, przypadkowym, niechcianym otwarciem się serca, byśmy nie patrzyli na nasze życie z dystansem, jak na film, na którego fabułę nie mamy żadnego wpływu, co więcej: jakby nie miał nad nim władzy sam Bóg... Pielgrzymka udowodniła nam, jak piękne i wielkie rzeczy tak naprawdę stanowią sedno naszej osobowości i człowieczeństwa. Nie zasypujmy je popiołem tzw. "codzienności", znużenia i beznadziei, przecież tyle jeszcze przed nami, tak wiele łask i cudów przygotował dla nas Bóg, dla którego, jak już wiemy, nie ma nic niemożliwego, więc... być może, za rok znów On zaprosi nas na ścieżkę pielgrzymią - do kolejnych sanktuariów, na spotkanie ze Świętymi i Sobą samym.

Dziękujmy więc za spełnienie naszych próśb, za łaski i radość, za każdy dzień życia, za naszych najbliższych, módlmy również się za tych, którzy nie poznali Bożej miłości, przebaczajmy, prośmy o pokój i miłość dla wszystkich ludzi i nas samych. Ojcze, dla Jego bolesnej męki miej miłosiedzie dla nas i całego świata.  

   


   

   

   

  

  

  

 

Dodane przez Waleria dnia czerwiec 19 2014 23:24:26
246 Czytań Drukuj
Strona 4 z 14 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
IMIENINY OBCHODZĄ
KALENDARZ
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
202411 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Holocaust by Wlodi

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie