KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ W PŁOCKU
   Strona GłównaArtykułyGaleriaLinkiKategorie NewsówForumAKTUALNOŚCIARCHIWUM
Czerwiec 24 2021 19:35:38   
AKTUALNOŚCI
kronika wydarzeń
CYTAT
Ostatnie Artykuły
MSZA ŚWIĘTA 25 STYCZ...
DNI KULTURY CHRZEŚCI...
RÓŻA BEZ KOLCÓW
PROGRAM na MAJ 2014 r.
Protokoły z posiedze...
ARCHIWUM
Archiwum
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj
AKTUALNOŚCI
ARCHIWUM

 Witamy
Witamy na stronie internetowej Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w życiu naszego Klubu!
RÓŻA BEZ KOLCÓW

Róża bez kolców

Waleria Gordienko 

Pielgrzymkę do Włoch planowaliśmy od kilku lat. Wciąż się nie udawało. Dla Boga jednak nie ma nic niemożliwego, a Jego Święci mają taką moc przyciągania, czyniąc cuda, że 23 kwietnia, o 3-00 rano, wspólnie z pielgrzymami z diecezji Łowickiej, wyruszyliśmy do Rzymu przez Wenecję i Asyż. Były najpierw przejmujące dla każdego przygotowania do wyjazdu, była Msza święta w pięknym kościółku wczesnym porankiem, tysiące kilometrów w autokarze, zachwycające widoki za oknem, a przede wszystkim, wiele okazji do modlitwy i rozważań, śpiewów i ofiarowania trudu pielgrzymowania w intencjach, które każdy z nas zabrał ze sobą w sercu.

W modlitwach i rozważaniach przewodniczył nam Asystent Kościelny KIK-u Ks. dr Włodzimierz Piętka, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem przebywania blisko św. Jana Pawła II w czasie długich audiencji, gdy papież, mimo zmagań z ciężką chorobą, pragnął spotkać się z jak największą liczbą ludzi, przypominał o miejscach życia i pracy Świętych i Błogosławionych, w których możemy ich „spotkać”, słowem i modlitwą pomagając nam odszukać w sobie samych najgłębszy sens i duchową wartość naszego podróżowania. Duchową opiekę nad pielgrzymami sprawował również Ks. mgr Andrzej Wacławiak z parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie. Była z nami także Siostra Lucjana ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku, dzięki której mogliśmy nie ustawać w śpiewie i modlitwie, a także dowiedzieć się wiele nowego o Zgromadzeniu, w którym żyła i spotkała Jezusa Miłosiernego św. Siostra Faustyna. Obejrzane w autokarze filmy o św. Janie Pawle II i Janie XXIII, św. Ricie i św. Faustynie, pomogły nam niejako na własne oczy dostrzec, jak święci Papieże pokoju, dialogu, pojednania, budowania mostów między ludźmi, święte Rita i Faustyna, które poznały prawdziwą twarz Boga - samej Miłości Miłosiernej, święci Franciszek i Klara, którzy sercem i miłowaniem odbudowali na nowo Jego Dom – Kościół – niepostrzeżenie rozpoczęli pielgrzymkę wraz z nami, wskazali jej cel i cudowne owoce, i po powrocie są wciąż z nami!

Osobiście dla mnie, a także mojej córki i zięcia, równie ważne, jak Eucharystia i odmówienie modlitw w ciągu dnia, stało się doświadczenie niezwykłej więzi pomiędzy nami – pielgrzymami, w czasie wspólnych posiłkow i rozmów, głębokie doświadczenie spotkania i obecności innych ludzi, serdeczna życzliwość, wzajemne wspieranie się i zrozumienie. To doświadczenie, które w sposób cudowny zmienia życie, pozwalając dostrzec w innym człowieku kogoś najbliższego - samego Boga. Utwierdziłam się również w przekonaniu, że wszelkie konflikty należy rozwiązywać w jedynie możliwy sposób – pokojowy, rozmawiając i przekonując, nie ustając w wysiłkach na rzecz pokoju, jak czynili to święci Papieże. A święta Rita, z której figurką odtąd dziecinnie się nie rozstaję, udzieliła nam lekcji przebaczenia i bezgranicznej miłości, która potrafi to wszystko, co po ludzku wydaje się niemożliwe, byśmy potrafili wykrzesać z siebie miłość nie tylko wobec tych, kogo kochamy i kto kocha nas, lecz także tych, którzy czasem nas krzywdzą. Byśmy, nie zważając na ból, opinie ludzi i świata, na nic, co się dzieje wokół, stawali się … "różami bez kolców" - świadkami wiernej miłości i przebaczenia. Nawet tam, gdzie nikt ich nie szuka.

Święci Janie Pawle II i Janie XXIII, święci Franciszku i Klaro, święte Faustyno i Rito, wszyscy Święte i Święci, módlcie się za nami i dajcie nam znak opieki swojej. Amen.

 


 

"Tak przyciąga świętość" 

- klikając na poniższy link, mogą Państwo zapoznać się z relacją z pielgrzymki i uroczystości kanonizacyjnych autorstwa ks. dr. Włodzimierza Piętki - Azystenta Kościelnego płockiego KIK-u, Kierownika Płockiego Oddziału "Gościa Niedzielnego" oraz obejrzeć galerie zdjęć: 

http://plock.gosc.pl/doc/1982237.Tak-przyciaga-swietosc 

 

 

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
IMIENINY OBCHODZĄ
KALENDARZ
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Klub Inteligencji Katolickiej w PłockuPowered by PHP-Fusion
CMS Artworks Original Theme by CMS Artworks © 2003-2005
713957 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl